Frankie & The Heartstrings Forum » Frankie & The Heartstrings » Frankie & The Heartstrings Discussion

Najlepsze zawiadomienia na komunię

(1 post)
 1. m1capmaign
  Member

  Każdego dnia, nawet jeżeli nie wykonujemy tego na papierze czy w komputerze, planujemy sobie listę rzeczy do rozwiązania, rzeczy do nabycia, listę osób z którymi powinniśmy się skontaktować. Lista postaci, do których dzwonimy czy wysyłamy wiadomości tekstowe jest każdego dnia dłuższa a lista osób do których wybieramy się osobiście, czy do których piszemy kartki coraz krótsza. Niestety... Niestety, bo takie coraz bardziej ignorowane osobiste sposoby kontaktu są bardzo cenione i wywołują uśmiech na buzi gdy do nich wrócimy, gdy przypadkowo natkniemy się na list czy kartkę przysłaną przez kogoś bliskiego.
  Zauważmy... gdy czasami wejdziemy do jakiegoś pokoju w biura, na wystawce czy tablicy magnetycznej przyczepione są nie SMS'y czy notatki z rozmowy telefonicznej, ale kartki z wycieczki czy zaproszenia na meeting, konferencję lub bardziej osobiste, zaproszenia ślubne, zaproszenia na chrzest czy zaproszenia na komunię kolegi, koleżanki, znajomego o których lubimy pamiętać.
  Zapamiętaj jednak, aby poza formą zachować też właściwą treść.
  List rozpocznijmy od zwrotu grzecznościowego - nagłówka. Treść zacznijmy pisać z zastosowaniem jednej lub kilku linijek odstępu. Baczmy też na ortografię. Tu niestety, nie ma komputerowego tezaurusa, który podkreśli nam niepoprawnie napisane wyrażenia - chyba że ktoś przygotowuje swój list w wordzie, ale gdzież tu osobistość kontaktu, o którą nam przecież chodzi? Stosujmy odpowiednią paginację, tj. ponumerujmy strony i obowiązkowo podpiszmy się na dole.
  Gdy piszemy kilka wiadomości od razu, co zazwyczaj się zdarza, gdy piszemy zaproszenia na ślub czy inną celebrację, obowiązkowo zadbajmy, aby do właściwej koperty włożyć list do kierowany do odpowiedniej osoby. Nie ma nic gorszego, niż znaleźć w kopercie zaadresowanej do siebie list napisany do innej osoby.
  Pamiętajmy też o właściwej jakości kopercie. Minęły już czasy, gdy zaproszenie na ważną uroczystość można było zapakować z zgrzebną, szarą kopertę. W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy wysokiej jakości koperty, które nie zrujnują naszej kieszeni.
  Piszmy listy, wysyłajmy pozdrowienia na papierze, ślijmy zaproszenia na komunię. Nie dzwońmy, nie wysyłajmy wiaodmości tekstowych. W końcu sami byśmy takiego zaproszenia nie chcieli, czyż nie mam racji?

  Posted 2 days ago #

RSS feed for this topic

Reply

You must log in to post.